makattan ilişki, fiili livata

sağlık danışmamakattan ilişkiye girildiği nasıl anlaşılır ve hangi doktora gidilir rapor için
erkek yiğenim başka bir erkek tarafından zorla makattan ilişkiye zorlanmış bu nasıl anlayabiliriz ve hangi doktora gidebiliriz?

Makattan ilişki cevap:

Fiili Livata (zorla anal yoldan cinsel ilişkiye girme) söz konusu olduğunda, mağdur,  herhangi bir sağlık ocağına/kurumuna giderek şikayetini beyan etmesi yeterlidir.

Fiili livata için pratisyen dahi olsa herhangi bir doktorun durumu tespit etmesi yeterlidir. İlk gören doktor, yaptığı muayenede fiili livatayı gösteren bir bulgu tespit ederse veya şüphelenirse Adli Rapor düzenleyerek durumu ilgili merkeze bildirir ve gerekli işlemler bu merkez (polis karakolu) tarafından yürütülür.

Bundan sonraki işlemler hukukidir ve gerekirse muayeneler tekrarlanır. (Ülkemizde, cinsel saldırı sonrası mağdurların karşı karşıya kaldıkları muayene sayısı 2 ila 7 arasında değişmektedir ve ortalama muayene sayısı 3’ü geçmektedir.- Prof.Dr.M. Fatih Yavuz)

Pratisyen hekim dışında Adli Tabip, (mağdur çocuksa) Çocuk Cerrahı veya Genel Cerraha muayene olabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.