küme tipi baş ağrısı tedavisi için öneriler

doktor oneri

2009 yılından beri küme tipi baş agrim var.yilda 2 ay sürmekte.atak aninda oksijen ve relpax 1 saatde geciriyor. her yıl mr temiz çıkıyor. agrılarım başlayalı tam 40 gün oldu. bu dönemde isoptin 240 gübde 1 tane. topamax günde iki, ebdol 3 tane aldım. 1 gun önce prednol günde tek seferde 15 gün boyunca 4 tane, ve sonraki 15 gün icin 3 tane ile depakin sabah akşam 1, olacak sekilde 1 ay sonra gelmem söylendi.bu arada isoptin harici ilaclar kesildi. benim bu yılki ağrım yine ayni yer sag şakak. fakat aksama kadar iki kas ve burun birleşim noktam ağrıyor. ayrıca prednol bu kadar iyi bir ilac mıdır. ben okudum anlamadım. algoloji bölümlerinin ozon tedavisi yöntemiyle bu bas agrısından kurtardıklarını duydum. kısacası ben her yıl bu ağrıları çekmekten bıktım.bu agrılarımı bıtirecek nasıl bir çözüm biliyorsaniz paylaşirsanız çok sevinirim…

Anladığım kadarıyla size ya çok kompleks bir tedavi uygulanıyor veya siz her ağrı atağı başladığında farklı bir doktor tarafından tedavi edilmeye çalışıyorsunuz. Kullandığınız ilaçlar çok çeşitli ve karışık. Bu kadar ilacı bu şekilde kullanmanız bence uygun değil. Bahsettiğiniz her bir ilaç (prednol dahil) kendi başına ağır ve yan etkisi fazla olan ilaçlar.

Izdırabınızı tahmin edebiliyorum ancak bu ağrınız için tek bir doktor tarafından değerlendirilip, takip edilmenizi tavsiye ederim. Tek doktor sizi takip ve kontrol ederek size en faydalı olacak tedaviyi ortaya koyacaktır.

Bu sorununuzla ilgili, nöroloji, psikiyatri, anestezi uzmanlıklarından herhangi (sadece) birine müracaat edin. Tetkikler tek başına bir anlam ifade etmeyebilir, size kafanızı karıştıracak alternatif tedavi yöntemleri de önerilebilir. Unutmayın, size en fazla yardımcı olacak kişi sizi en iyi tanıyan ve en uzun süre takip eden doktordur.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.