Kulak deldirmesi sonrası şişlik

abse

absebir kaç gün önce 2 kulağımı deldirdim eczanede. Birinde hiç bir problem yokken diğer kulağım şişmeye basladı. 2 gündür aşırı derecede kızarıklık var. ve kulağımın o bölgesi çok sert ve çok acıyor. kanamaya başladı. eczanede takılan küpe içine girdi . küpenin etrafı yara olmuş durumda. ne yapmam gerekiyor? bepanthen dediler ama birine sormadan da bir şey yapmak istemiyorum.

Cevap:

muhtemelen kulağınızda abse oluşmuş. Abse hakkındaki yazımız size ne yapmanız gerektiği konusunda fikir verecektir.

Küpenin etrafında yara oluşmuş olması enfeksiyon kaynağının bu küpenin olduğunu gösterir. Bir cildiye uzmanı küpeye dokunmadan tedavi olabilmenize yardımcı olabilir. Tedaviye başlamamanız durumunda enfeksiyon yayılabilir. İleride yapışıklık oluşturabilir.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.