Kalpte üfürüm duymak

Kalpteki ufurum sadece steteskopla mi belli olur ? Gecen gun kariyologa kalbimi kontrol ettirirken soylemeyi unuttum. kalbimi dinlemedi de. Ama kalbime bakti gayet saglikli dedi. Yatarken kulagimda fiss diye bir ses duyuyorum da arada 🙂

Kalp muayenesi öncelikle hastanın şikayetini dinleyerek ve sorgulanarak başlar. Bakarak, elleyerek, dinleyerek ve gerekli testlerle muayene tamamlanır.

Anladığım kadarıyla doktorun sizi sorgulaması ve istediği tetkikler neticesinde kalbinizle ilgili direk bir sorun tespit edememiş ve sağlıklı olduğunuzu beyan etmiş. Bu yeterli bir tanıdır.

Yatarken veya gün içinde kalbinizdeki herhangi bir sorundan dolayı herhangi bir ses duy(a)mazsınız. Kalpla ilgili sorununuz varsa göğüste veya karında ağrı veya halsizlik ve çarpıntıdan, çabuk yorulmadan yakınırsınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.