kalp ağrısı ve sigara

yaşım 18 düzenli olarak 4 seneden beri sigara kullanıyorum. son 3-4 gündür kalbimde bir sancı var. bu sancı genellikle derin nefes alırken ortaya çıkıyor ve bazende sırtımın sol yanı ağrıyor hastalığım ne olabilir?

cevap:

sigaraya çok erken başlamışsınız. Daha önceden herhangi bir kalp problemi varmıydı bilemiyorum ancak 4 sene de sigaraya erken başlayan için risklerin ortaya çıkacabileceği bir dönem…

kalp damar hastalıkları bir çok çalışmada sigarayla ilintilendirilmiştir. Nefes darlığı ve sırt ağrılarınızın asıl nedenini saptamak için göğüs hastalıkları uzmanı tarafından değerlendirilmelisiniz…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

4 yorum

  1. merhaba ben 18 yaşındayım 15 yaşlarında iken bali (balley) alışkanlığım vardı o alışkanlığımdan tamamen kurtuldum ve ardından sigaraya başladım ve 3 senedir sigara kullanıyorum son 1 ay içerisinde bir sabah kalktığımda kalbimde büyük bir ağrı vardı 2 gün sürdü bu iki gün içerisinde yokuş çıkamıyordum kalbimin agrısından. büyük bir agrı değıl ama arada sırada kalp agrısı yınelenıyor sızce ne yapmam gereklı hastahane ye hıc gıtmedım ciddi bir sorunmu acaba benı aydınlatırsanız sevınırım ..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.