ilacı sıcak su ile hazırlamak

Amoklavin’i sıcak su ile hazırlarsak ne olur?

Amoklavin, Augmentin, Klamoks, Bioment, Croxilex, Kalvunat, Kalvupen,

Azitro, Zitromax, Cefaks, Sefatin, Aksef, Cefurol, Multisef, Enfexia, Sefuroks,

Serozil, Macrol… gibi diğer bir çok toz halindeki bebek/çocuk antibiyotikleri hazırlarken kaynatılmış ve soğutulmuş su kullanılması önerilir. Kaynatmadaki amaç suda muhtemel olabilecek mikropların öldürülerek daha saf hale getirilmeye çalışılmasıdır.

Karışımı hazırlarken kullanılacak suyun çok soğuk veya çok sıcak olmaması, oda ısısında olması önemlidir. Çünkü ilaç içeriğindeki kimyasallar belli derecelerde (çok soğuk veya çok sıcak) özelliklerini kaybedebilirler, farklı kimyasal reaksiyonlara girebilirler, tam karışmayabilirler….

Toz ilaçların hazırlanması hakkındaki videomuza bir göz atın.

Geçmiş olsun.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.