Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Soru sormak, hekimlerimizle birebir iletişim kurabilmek için KAYIT olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra soruları ve cevapları görebilir, siz de soru sorabilirsiniz.

ilacı sıcak su ile hazırlamak

ilacı sıcak su ile hazırlamak

Amoklavin’i sıcak su ile hazırlarsak ne olur?

Amoklavin, Augmentin, Klamoks, Bioment, Croxilex, Kalvunat, Kalvupen,

Azitro, Zitromax, Cefaks, Sefatin, Aksef, Cefurol, Multisef, Enfexia, Sefuroks,

Serozil, Macrol… gibi diğer bir çok toz halindeki bebek/çocuk antibiyotikleri hazırlarken kaynatılmış ve soğutulmuş su kullanılması önerilir. Kaynatmadaki amaç suda muhtemel olabilecek mikropların öldürülerek daha saf hale getirilmeye çalışılmasıdır.

Karışımı hazırlarken kullanılacak suyun çok soğuk veya çok sıcak olmaması, oda ısısında olması önemlidir. Çünkü ilaç içeriğindeki kimyasallar belli derecelerde (çok soğuk veya çok sıcak) özelliklerini kaybedebilirler, farklı kimyasal reaksiyonlara girebilirler, tam karışmayabilirler….

Toz ilaçların hazırlanması hakkındaki videomuza bir göz atın.

Geçmiş olsun.

Hakkında saglikdanismaİzleyici

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

Beni Takip Et

Leave a reply