fitness sonrası belde ağrı

cevap

iyi günler ben yaklaşık bir ay önce gitmiş oldugum fitness antrenmanı sırasında belimde hissetmiş oldugum ağrı nedeniyle doktora gittim .. doktorun tavsiyesiyle almış oldugum MR testi sonucunda :cevap
* LOMBER LORDOZDA BOZULMA VE SKOLYOZ İZLENMEKTEDİR

*L5 VERTEBRADA SAKRALİZASYON İZLENMEKTEDİR

*L4-L5 DÜZEYİNDE HAFİF DİSK KABARIKLIĞI İZLENMEKTEDİR

*LOMBER VERTEBRALARIN KORPUS YÜKSEKLİKLERİ DİSK MESAFELERİ NORMALDİR

*DİSKLERİN SİNYAL İNTENSİTESİ DOĞALDIR

*DİĞER DÜZYLERDE NÖRAL BASI OLUŞTURABİLECEK DİSKAL PATOLOJİ SAPTANMAMIŞTIR

*İNTRADURAL PATOLOJİK BULGU İZLENMEMİŞTİR

*PARASPİNAL YUMUŞAK DOKULAR TABİDİR

almış olduğum MR testi sonucunda yukarda belirtmiş olduğum ibareler yazılıydı ve doktorum ufak derecede fıtık oldugunu ameliyat gerekmiyeceğini aynı zamanda fazla zorlamadan fitness egzersizlerini yapmamın zararı olmayacağını söyledi .. benim sorum şu hastalığımın derecesi aceba ne seviyede ve fitnesstan çıktıgım zaman ağırlıklı yüklenmeme rağmen halen ağrı hissediyorum bu konuda ne yapmam gerekiyor.

MR tetkikiniz normal olarak değerlendirebiliriz. Bir fıtık oluşmamış. Muhtemelen kasların sapazmına bağlı bir ağrı mevcut. Haliyle durumunuz klnik olarak fiziki muayene yapılarak değerlendirilmesi gerekir. Spazmı çözmeye yönelik bir takım tedaviler önerilebilir. İlaç tedavisi verilebilir… Fitness esnasında bence yüklenmemelisiniz. 2-3 hafta fitnessa ara vermeniz uygun olur.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.