faranjit oldum

sağlık danışma

cevaplandi soruşu an polonya dayım ve sanırım faranjit oldum ne yapmalıyım ?önce boğazım ağrıdı ve yutkunamıyordum o geçti sonra grip oldum o da geçti ama içimden bir öksürük geliyor ve geniz akıntım var öksürürken karın bölgem içe doğru geliyor bir kez daha böyle olmuştum ve 2 aya geçmemişti içimden öksürdüğüm için de artık karın bölgem tahriş olmuştu çünkü her öksürmemde karnım içe çekiliyordu ,şimdi de öyle olmasından korkuyorum ne yapmalıyım hastaneye giderken nasıl ifade etmeliyim kendimi ?

Tipik soğuk algınlığı şikayetleri. Doktorunuz size yaşadığınız ülkede sunulan ilaçların en iyilerini tavsiye edecektir. Bunun için doktorunuza danışmalısınız. Şikayetlerinizi izah ederken boğaz ağrınızdan ve yutkunma probleminizden bahsedin. Öksürmekten karnınız ağrıdığını söylemeniz yeterli.

Doktora gidene kadar geçecek süre içinde nane limon çayı, ekinezya ve zencefilli çaylar içerek boğazınızı nispeten rahatlatabilirsiniz.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.