bebeğim ve maydanoz

cevap

cevap6 aylık bir bebeğim var ve maydanoz kürü yapmaya başladım 6 gündür. Bugün bebeğimin kakasında yoğun şekilde maydanoz parçaları gördüm ve yeşil renkteydi kakası. Acaba bebeğime olumsuz bir etkisi olur mu maydanoz kürünün…

Bebişler de bizler gibi ne yerse onu çıkarır. Bebeklerin ilk 6 ayında sadece anne sütü verilmesi gerektiğine inanıyoruz. 6 aydan sonra ek gıdaya geçiş yapılır. Bu geçiş kademeli ve bebeğin damak tadını oluşturmak için çeşitli olması gerekir. Bebeğinize elbette maydanoz verebilirsiniz ancak sadece maydanoz veya sadece muz gibi tek düze beslememek gerekir.

Sadece maydanozla beslenen bebeğin kakasında maydanoz parçalarını görmek tabiidir. Bu aslında biraz bebeğe yüklenilmiş olduğunu da gösterir. Bebeğinize değişik sebze ve türlü püreleri vermeye başlayabilirsiniz. Dengeli beslenme sağlıklı bir yaşamın ön koşuludur.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.