kas kaybı

eşimde son zamanlarda kas kaybı başladı kilo vermiyor fakat kas dokusunda azalma var ve göbeği de vucuduna oranla baya fazla nedeni ne olabilir? Ne yapmalıyız?

cevap:

Boy kilo oranı (BMI) hesaplayın. (buradan hesaplayabilirsiniz) Yaş ilerledikçe kas dokusunun azalması ve göbek oluşması BMI normal sınırlar içindeyse normal karşılanabilir. Ayrıca sporu ani bırakan vücut geliştiricilerinde de kas yıkımı görülebilir.

Eğer beklenenin üstünde ve hızlı bir kas gücü/kitlesi kaybı varsa Fizik Tedavi veya Dahiliye polikliniklerine başvurabilirsiniz…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.