Adet Takvimi uygulamaları / apps

doktor oneri
adet takvimi

Her bayanın adet günlerini takip etmesi kendi sağlıkları açısından önem taşır. Adet takibi ileriki günler için yapılacak programları ayarlamak için veya adet tarihine göre ovülasyon (yumurtlama) gününü belirleyerek hamile kalmak / kalmamak için alınması gereken önlem ve tedbirleri önceden tespit etmek için de önem taşır.

Ortalama 21-28 gün arası değişen adet döngüsü, bazı aylarda ve o ay yaşanan strese bağlı olarak bir kaç gün erken veya geç yaşanabilir. Ancak genel olarak her bayanın düzenli adet görmesi beklenir.

Adet günlerini hesap etmek ve takibini daha kolay yapabilmek için gelişen teknolojiyi kullanabiliriz. Bunun için Android uygulamalara kısaca bir göz atalım.

[divider]

Âdet Takvimi Period Tracker

En Popüler!!! – ÜCRETSİZ – (YÜKLE)

adettakvim

Âdet Takvimi; En İyi Periyot, Âdet Dönemi ve Ovülasyon Takibi uygulamasıdır. Âdet dönemleri ile periyotu takip etmenin yanı sıra hamile kalmaya; hamilelik ya da doğum kontrolünü sağlamaya çalışan kadınlar hakkında her şeyi izlemeye yarayan en şirin uygulamadır.Âdet Takvimi; ovulasyon, hamilelik durumumu ve âdet dönemimi profesyonel kalitede takip edebilmemi sağlayan en kolay uygulama ve tıpkı gizli günlüğünüz gibi, size hangi günlerde hamile kalma şansınızın daha yüksek olduğunu söylüyor.Kızlar, temel periyot dönemi takibi işlevini kullanmak dışında doğum kontrolü vb. için âdet dönemi, belirti, ruh hali, cinsel ilişki, kilo, ısı, not veya haplar gibi kendileriyle ilgili her şeyi kaydedebilirler. Kişisel periyot takipçiniz ve tatlı sekreteriniz olması için tasarlanmıştır.

En basit periyot takipçisi olmasının yanı sıra, periyodunuzu gizli tutma konusunda da güvenlidir. Farklı kişileri takip etmek için çoklu hesaba geçebilirsiniz. Hatta gerek duyduğunuzda, periyot ve âdet dönemi takipçisi verilerinizi doktorunuza gönderebilirsiniz. Hayatınızı epey bir kolaylaştıracak.

Özellikleri:

★ Google hesabı ile veri yedekleme ve Kurtarma;adettakvimi

★ Periyot veya âdet dönemi takipçisi verilerinizi telefona ya da e-postanıza yedekleme
★ Âdet dönemi takipçisi, Periyot takipçisi
★ Özel günlük tasarımına sahiptir
★ 43 belirti ve 64 ruh hali arasından tercih yapabilirsiniz
★ Hamile kaldığınızda veya hamilelik dönemini bitirdiğinizde hamilelik modu geçişi yapabilirsiniz
★ Periyot, hamilelik durumu ve ovülasyon bildirileri
★ Kilo ve ısı grafikleri
★ Periyot takipçisi, âdet dönemi takipçisi, hamile kalma takipçisi ve ovülasyon takipçisidir, ayrıca Günlük yönetimi de bulunmaktadır
★ Periyot ve âdet dönemi takipçisidir
★ Âdet periyodu, âdet dönemi ve ovülasyon tahmini
★ Kişisel periyot uzunluğu, âdet dönemi uzunluğu ve ovülasyon bilgilerinizi girebilirsiniz
★ Periyot dönemi uzunluğunuz olarak 1, 3 ya da tüm ay verilerinin ortalaması tercihini yapabilirsiniz
★ Güvenlik korumaları
★ Çoklu hesap sayesinde farklı kişilerin periyotlarını takip edebilme
★ SD karttan ve e-postadan Periyot verilerini kurtarabilirsiniz
★ Bilden fazla dil dercihi
★ Tüm notları zaman çizelgesinden görüntüleyip arayabilirsiniz
★ Forum siteleri

[divider]

periodtrackerPeriod Tracker

Popüler – Ücretsiz (Yükle)

Gayet dekoratif ve şık bir dizayna sahip olan bu adet periyodu takip programı genel özellikleri üzerinde barındırmakla beraber henüz Türkçe dil desteği sağlamamaktadır. Yine de kullanım kolaylığı ve güvenliği nedeniyle tercih sebebidir.

[divider]

loveperiodLoveCycles Menstrual Calendar

Popüler – Ücretsiz (Yükle)

Şık ve kullanışlı. diğer adet dönemi takip programlarının genel özelliklerini taşıyor. Türkçe dil desteği henüz bulunmuyor. Kolay, kullanışlı, sempatik dizayn edilmiş, güvenli olması tercih nedeni olabilir.

[divider]

womanlogWomanLog Takvim

Popüler – Ücretsiz (Yükle)

Türkçeyi de destekleyen bir çok dil desteğine sahip kolay kullanımlı bir uygulama. Temel bir çok adet takvimi özelliğini  barındırsa da kullanıcılarından bazıları yetersiz olduğu yönünde yorumlar yapmış.

[divider]

bayantakvimiBayan Takvimi

Popüler – Ücretsiz (Yükle)

‘Bayan takvimi’, regl döneminizi takip etmek, ovülasyon tarihini belirlemek ve fertil dönemi (hamile kalma olasılığı olan dönemi) takip etmek için çok basit ve kullanışlı bir takvimdir.
Program ayrıca spor yapanlar için de faydalı olacaktır. Ek parametrelerde ilginizi çeken herhangi bir göstergeyi girebilirsiniz; akşam kilonuz, antrenman esnasında yakılmış kaloriler veya sevdiğiniz bir kedi yavrusunun ağırlığı 🙂 …
Bu program sadece regl takvimi rolünü görmekle kalmayıp birkaç tane uygulamanın yerine geçer. Uygulama ovülasyon, regl döngüsünü ve fertil dönemi rahat bir şekilde kontrol eder, bunun yanında kilo, bel, göğüs, kalçalar, tansiyon ve nabız kontrolünü yapıp verilerini çizelge olarak gösterebilir. Diğer ek bilgiler için yükleme sayfasını ziyaret edin.

[divider][checklist]

Diğerleri:

  • My Cycles Period and Ovulation >> Popüler – Ücretsiz (Yükle)
  • Bunnys Period Calendar/Tracker >> Popüler – Ücretsiz (Yükle)
  • Period Tracker (Pink Pad) >> Popüler – Ücretsiz (Yükle)
  • Takvim adet ve doğurganlık >> Popüler – Ücretsiz (Yükle)
  • My Days – Period & Ovulation >> Popüler – Ücretsiz (Yükle)
  • Woman Calendar >> Popüler – Ücretsiz (Yükle)
  • Ovulation & Period Calendar >> Popüler – Ücretsiz (Yükle)
  • Menstrual Calendar(M.Calendar) >> Popüler – Ücretsiz (Yükle[/checklist]saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.