Hipnozla sigara bağımlılığı ve obezite tedavisi

31 Temmuz 2017 saglikdanisma 0

Atatürk Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Kenan Taştan, Sağlık Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda aldığı eğitimle hastaların kişilik tiplerini belirleyerek, hipnoz yöntemiyle sigara bırakma, fobi ve obezite gibi hastalıkları tedavi ettiğini söylüyor.

Mustafa’nın hayatı “steril” bir eve bağlı

31 Temmuz 2017 saglikdanisma 0

Akut Miyeloid Lösemi hastası 11 yaşındaki Mustafa Ertürk’ün yaşam umudu Almanya’da bulunan ilikle yeniden filizlendi. Ancak ilik nakli yapılacak olan Mustafa’nın bundan sonraki tedavi sürecini şifa ile sonuçlandırması için hijyenik bir evde yaşaması şart.

Hekimlerin cerrahi branşlara ilgisi azalıyor

31 Temmuz 2017 saglikdanisma 0

İlkbahar dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonuçlarına göre, Türkiye’de hekimler daha çok dermatoloji, göz ve radyoloji gibi cerrahi gerektirmeyen bölümlere yöneldi. Doktorlar, malpraktis davalarındaki artış ve sağlıkta şiddet olayları nedeniyle artık cerrahi branşları tercih etmiyor.

Güçlü kemiklere sahip olmanın yolu

31 Temmuz 2017 saglikdanisma 0

Kemiklerin güçlü ve sağlıklı olması tüm vücut için önem taşıyor. Kalsiyum, D vitamini, protein gibi besin maddelerinin yeterli ve dengeli şekilde tüketilmesinin yanı sıra kişinin yaşam tarzı da kemiklerin gelişiminde rol oynuyor.

‘Olumlu düşünme, kanser savaşçılarını aktifleştiriyor’

31 Temmuz 2017 saglikdanisma 0

Pozitif düşünmenin kanserle mücadelede önemli rol oynadığını belirten Prof. Dr. Oktar Asoğlu, pozitif düşüncenin, vücutta kanseri yok etmeye yönelik doğal öldürücü hücreleri aktive ettiğini söyledi, “Yaşama sarılmak ve kanseri yenebileceğinize inanmak son derece etkilidir ve başarı öyküleri buradan gelir” dedi.

“Elektronik sigara, sigara bırakma aracı değildir”

31 Temmuz 2017 saglikdanisma 0

Elektronik sigaranın bazı Avrupa ülkelerinde sigara bırakma aracı olarak kullanıldığına ve doktorlar tarafından önerildiğine dair yayınlara tepki gösteren Türk Toraks Derneği, “Elektronik sigaranın daha az zararlı olduğuna dair herhangi bir bilimsel kanıt yoktur” açıklamasında bulundu.