Yaza semizotu ile hazırlanın

30 Haziran 2017 saglikdanisma 0

Demir, kalsiyum, potasyum ve C vitamininden zengin olan semizotu, diğer yeşil yapraklı sebzelere oranla daha çok omega 3 yağ asidi içeriyor. Ancak zengin potasyum kaynağı olduğundan kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte tüketilmemesi öneriliyor.

Prof. Demir: Gebelikte gıda takviyesi önemli

30 Haziran 2017 saglikdanisma 0

Gebelik süresince magnezyum, demir, omega-3, kalsiyum, iyot, folik asit ve çinko eksikliğinin neden olduğu sağlık sorunlarına dikkat çeken TJOD 2. Başkanı Prof. Demir, bu eksikliklerin hem anne adayı hem de bebek açısından riskli sonuçlar doğurabileceğini söyledi.

“Tıp laiktir, dini ve ırkı yoktur”

30 Haziran 2017 saglikdanisma 0

Tüm dünyada mülteci kadınların ciddi sağlık sorunları yaşadığını belirten Avrupa Jinekoloji Derneği Başkanı Dr. Tahir Mahmood, “Tıp laiktir, tıpta din, ırk yoktur, bu bizim mottomuzdur ve yapılması gereken tek şey; mülteci kadınlara yardımcı olmaktır” dedi.

Annesinin kaburgasından oğluna kulak yapıldı

30 Haziran 2017 saglikdanisma 0

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde doğuştan sol kulağı bulunmayan Ümit Gül’e, annesinin kaburgasından alınan kıkırdakla kulak yapıldı. Dünyada ilk kez uygulandığı belirtilen yöntemle takılan kulak, geçici bir süre Gül’ün karnına monte edilerek 1 yıl boyunca bekletildi ve ameliyatla yerine dikildi.

Eymen Bebek’ten acı haber

30 Haziran 2017 saglikdanisma 0

Adapazarı’nda, SMA hastalığı nedeniyle tedavi gören, 561 bin dolar tutarındaki ilaçların alınması için kampanya düzenlenen 8 aylık Eymen Çapkın hayatını kaybetti.