Görsel Yok

cevap: düşük tehlikesi

31 Ağustos 2009 saglikdanisma 0

yaklaşık 6 haftalık hamileyim. progesteron değerlerim 10 civarında. doktorum bu seviyede değerlerin genelde düşükle sonuçlandığını söyledi ve hormon takviyesi olarak iğne ve ilaç verdi. sizce düşük yaparmıyım?

Görsel Yok

ROACCUTANE

31 Ağustos 2009 saglikdanisma 0

Bugüne kadar yaklaşık 12 milyonu aşkın akneli hastanın tedavisinde başarı ile kullanılmıştır. Türkiye’de ise 1995 yılından bu yana kullanılmaktadır ve binlerce hasta bu tedaviden yararlanmıştır.

Görsel Yok

DİANE-35

31 Ağustos 2009 saglikdanisma 0

Siklusun birinci gününden itibaren 21 gün boyunca günde 1 draje kullanılır. Drajelerin bitimiyle birlikte 7 gün ara verilerek daha sonra kanamanın durmuş olmasına veya devam etmesine bakılmaksızın ikinci ambalaja başlanır.

Görsel Yok

BELARA FİLM TABLET

31 Ağustos 2009 saglikdanisma 52

Bir film tablet 2 mg klormadinon asetat ve 0.03 mg etinilestradiol içerir. Boyar maddeler: titanyum dioksit ve kırmızı demir oksit

Görsel Yok

cevap: sivilce ve doğurganlık

31 Ağustos 2009 saglikdanisma 0

25 yaşındayım ve yaklaşık 7 yıldır sivilce problemi yaşıyorum ,her trülü ilaç ve tedaviyi denedim ama sonuç vermedi. Kadın Hastalıkları uzmanınada muayene olmuştum herhangibir sorun yok demişti.

Görsel Yok

Şark Çıbanı

30 Ağustos 2009 saglikdanisma 0

Vücudun yüz, kol, bacak gibi açıkta kalan yerlerinde deride kabarık, sivilceye benzer, genellikle tek, bazen çok sayıda olabilen, ilerledikçe içi iltihaplanabilen, üzerinde yaralar gelişebilen ve ömür boyu iz bırakabilen bir cilt hastalığıdır.

Görsel Yok

Şarbon ile Mücadele

30 Ağustos 2009 saglikdanisma 0

Anthrax mikrobu (ŞARBON) deride, mide-barsak sisteminde veya akciğerlerde enfeksiyona neden olabilir. Bunun için mikrobun yaralanmış deriye bulaşması, yutulması, ince toz halinde nefes yoluyla alınması gerekir.

Görsel Yok

cevap: bıngıldak kapanması

28 Ağustos 2009 saglikdanisma 0

15.şubat 2009 doğumlu kızım var. bir ay önce saglık ocagından devıt 3 ü kesin dediler ve kestik fakat bu ay götürdüğümüzde bıngıldağın kapanmak üzre olduğu söylendi.6 aylık çocukta normal mi.. fakat kafa çevresi normal…ilaç tedavisi gerekiyormu..

Görsel Yok

cevap: gebe kalabilir miyim

28 Ağustos 2009 saglikdanisma 0

2003te bir kızım oldu.sezeryanla doğum yaptım,şubat 2008de bir oğlum oldu.oğlumun doğumunda ani sancılandım ve doktorum bunun sebebinin rahim zarının çok incelmesi yırtılmak üzere olması yüzünden olduğunu söyledi.sezeryanda rahim zarını da diktiğini belirtti.ben şunu öğrenmek istiyorum,tekrar gebe kalmam sakıncalımı?