Pazar , 21 Aralık 2014

dikiş aldırma

onbeş gün önce sağ el baş parmakla işaret parmagım arasında elimdeki kavanozun kırılması sonucu kesi oluştu ve 3 dikiş atıldı baş parmağın iç dip kısmınkadi dikiş uyuşturulmasına rağmen atılırkende çok acımıştı dikişlerimi bugün aldırmak istedim diğer uçtakini aldırdım hiç acımadı ama bu bahsettiğim dikiş inanılmaz derecede daha dokunmayla bile acı veriyor onu aldıramadım dayanılmaz acı verdiği için acaba sorun nedir baş parmağımda biraz şiş…

cevap:

dikiş materyalleri uygulandıktan sonra en geç 7-10 gün içinde mutlaka alınmalıdır. 15 gün uzun bir süre… Kesi katlantı yerinde ise o bölgenin sinir hassasiyeti fazlaysa ağrılarınız bundan kaynaklanmış olabilir. Ağrısada eğer alınması gerekiyorsa dikişi aldırmanız şart. Aksi takdirde çok kolay enfekte olur ve o bölgede iz-yara yapar… Parmağınızın şiş kalması enfeksiyonun işareti olabilir.

En yakın sağlık kurumuna giderek gerekli işlemleri yaptırmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır.

Hakkında saglikdanisma

Bu yazı site editörümüz Dr. Fatih Hakan ÇAM tarafından değerlendirilerek eklenmiştir. Yazı ile ilgili bir telif hakkı sorunu olduğunu düşünüyorsanız veya yazıda tıbbi bir sakınca varsa lütfen "İLETİŞİM" sayfasından irtibata geçiniz.

Cevapla

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates